top of page

49. Sympozjum GAP

W dniach 17-19 maja studenci Koła Naukowego Urbanistyki oraz studenci i pracownicy wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej, a także zaproszeni goście mieli zaszczyt uczestniczyć w 49. Sympozjum GAP. Całe wydarzenie odbywało się w Rytrze i było podzielone na dwa bloki tematyczne. W pierwszym dniu została zgłębiona tematyka architektury, w drugim poruszony został temat przyszłości w biznesie pod hasłem „Future of global technology and business services”.

49. Sympozjum GAP zostało zainicjowane debatą online pt.” Sytuacja i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki" z udziałem wybitnych ekspertów z zakresu ekonomii, prowadzonej przez prof. dr hab. Jerzego Hausnera. Następnie rozpoczęły się panele konferencji. Zostało przedstawione drugie architektoniczne oblicze Andrzeja Wajdy m.in. jego udział w powstaniu Muzeum Manggha w Krakowie. Następnie przybliżono tematykę architektury jako narzędzia kapitału, a także współczesne aspekty architektury oraz potrzebę jej wspierania w dalszym rozwoju. Po prezentacji wszystkich paneli nadszedł czas na niezmienne elementy sympozjum GAP , a mianowicie wykład mistrzowski ( wygłoszony w tym dniu przez O. Ludwika Wiśniewskiego) oraz gościa niespodziankę, którym był Jerzy Brzęczek.

W kolejnym dniu została przybliżona tematyka gospodarki cyfrowej, technologii w przedsiębiorstwach, zarządzania talentami, a także współczesny rynek pracy. W tym dniu odbyła się także projekcja filmu studenckiego oraz przyznano nagrodę Przyjaciela Sympozjum im. dr Aleksandra Kowalskiego, którą w tym roku otrzymał Rafał Baniak.

Finałowym elementem drugiego dnia był wykład mistrzowski ”Wolność – praca – organizacja: o aktualności pomorskich doświadczeń” wygłoszonego przez prof. dr hab. Cezarego Obrachta- Prondzyńskiego.

Na zakończenie drugiego dnia wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie. Po intensywnych i pełnych wrażeń dniach uczestnicy podzielili się ze sobą spostrzeżeniami i opiniami. Wszyscy mieli jedno zdanie, organizatorzy sobie świetnie poradzili, a wydarzenie zostanie przez nas na długo zapamiętane.

Dziękujemy za możliwość udziału oraz oczekujemy na kolejne Sympozjum.


You Might Also Like:
bottom of page